3+1 GRATIS!

Zaproś nowych użytkowników i korzystaj z wybranej diety BEZ OPŁAT!

Najczęstsze pytania i odpowiedzi Twój Osobisty Dietetyk

1. Czy nasza dieta jest bezpłatna?

Dieta VivaLaVita generowana w formie interaktywnego Kalendarza Dietetycznego do końca marca 2012 roku była nie odpłatna. Do tego czasu za żadną z usług nie były pobierane opłaty. Od 1 kwietnia 2012 roku, za wygenerowanie diety pobieranę są opłaty. Więcej informacji, za co pobierane są opłaty znajduje się tutaj.

Rejestracja, założenie i posiadanie konta, nadal jest całkowicie bezpłatna. Podobnie jak w przypadku korzystania z Kalendarza z nie wygenerowaną dietą, zadawania pytań dietetykowi oraz komentowania i podglądu działów. Za to użytkownikowi nie są naliczane żadne opłaty.

Nowo zarejestrowany użytkownik, ma natomiast GRATISOWY tydzień na korzystanie z całego portalu - nieodpłatnie.

Czym jest gratisowy tydzień? Jest to tydzień, który zostaje uruchomiony od momentu aktywacji swojego osobistego Kalendarza Dietetycznego po uzupełnieniu ankiety. Każdy użytkownik automatycznie zostaje poinformowany, o rozpoczęciu swojego testowego okresu. Jego rozpoczęcie następuje po wypełnieniu ankiety, dzięki której zostaje utworzony indywidualny program żywieniowy w formie interaktywnego Kalendarza. W momencie zakończenia GRATISOWEGO tygodnia, użytkownik również automatycznie zostaje poinformowany o możliwości ewentualnego wykupienia abonamentu.

Użytkownik sam decyduje czy chce nadal korzystać ze wszystkich opcji portalu poprzez wybór interesującego go pakietu, czy zostać przy formie nie odpłatnej - Konto bez opłat.

Użytkownikowi bez jego wiedzy nie zostaną naliczone żadne koszty po zakończeniu okresu testowego dopóki sam nie wybierze i nie opłaci wybranego abonamentu.

2. Czy posiadanie konta na naszym portalu po 30 marca będzie darmowe?

Posiadanie konta na naszym portalu będzie cały czas darmowe.
Jedynie korzystanie z pełnego pakietu wszystkich funkcji interaktywnego Kalendarza oraz generowania Diety przez naszego Osobistego Dietetyka będzie płatne od kwietnia po wybraniu odpowiedniego abonamentu.

3. Czy porady Osobistego Dietetyka są bezpłatne?

Tak, porady Osobistego Dietetyka są BEZPŁATNE.

4. Czym różni się Dieta VivaLaVita od innych?

Dieta VivaLaVita stworzona jest w taki sposób, żeby uwzględnić indywidualne preferencję żywieniowe każdego kto ją stosuję. Nie występuje po niej efekt jo-jo. Jest zdrowa i nie wyniszcza organizmu. Nie ogranicza.

5. Czy jako osoba niepełnoletnie mogą korzystać z Osobistego Dietetyka?

Z portalu mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie.

6. Czy muszę zainstalować wtyczkę Java

Nie, wystarczy że zostanie włączona obsługa Java Scriptu. 

7. Która przeglądarka jest najlepsza do korzystania z Osobistego Dietetyka?

Nasz portal został przygotowany do obsługi na wszystkich przeglądarkach. Jednak posiadanie najnowszej wersji pozwoli w pełni skorzystać ze wszystkich usług. Przypominamy, że są one bezpłatne.

8. Jak mam wypełnić ankietę, gdzie ją znaleźć?

Ankieta generująca dietę znajduję się w zakładce Osobisty Dietetyk – Utwórz dietę.
Tutaj bezpośredni adres: http://vivalavita.pl/wybor-diety.html. Przed utworzeniem diety należy się zarejestrować na portalu.

9. Dlaczego nie otwiera mi się ankieta?

Powodem może być:
- nie aktywowanie linku z poczty
- brak włączonej obsługi Java Script
- starsza wersja przeglądarki.

10. Czy aby korzystać z pełnej funkcji Osobistego Dietetyka trzeba się zarejestrować?

Rejestracja jest niezbędnym elementem, aby móc stworzyć indywidualną dietę. 

11. Czy muszę dokładnie wypełniać ankietę?

Dokładnie wypełniona ankieta pozwoli na stworzenie dokładniejszego planu indywidualnej diety. Ankieta pozwala na stworzenie diety, która będzie odpowiadać preferencjom i stylowi życia użytkownika. Im bardziej szczegółowo zostanie wypełniona ankieta, tym dieta będzie bardziej dopasowana do preferencji użytkownika.

12. Jak sprawdzić swoje wymiary kiedy nie mam metra obok siebie?

Najlepszym sposobem jest znalezienie sznurka, zmierzenie nim odpowiednich obwodów, a następnie przyłożenie go linijki i odczytanie wyniku.

13. Jak korzystać z Kalendarza dietetycznego?

Wystarczy się zarejestrować i wypełnić ankietę. Kalendarz Dietetyczny sam wygeneruje dietę odpowiednią dla użytkownika. Każdy użytkownik posiada swój osobisty interaktywny kalendarz, ze swoim indywidualnym programem. Kalendarz wyświetla tygodniową rozpiskę. Dzięki zainstalowanym funkcjom można dodawać, zmieniać i modyfikować posiłki, aktywności oraz notatki.

14. Dlaczego posiłki w moim kalendarzu się nie zmieniają, chociaż dokonałam zmian w swojej ankiecie?

Zmiany w ankiecie dokonane po wygenerowaniu przez Osobistego Dietetyka tygodniowego planu żywienia nie są uwzględnione ze względów czysto logistycznych. Program przewiduję taki rozkład posiłków, aby nic się nie marnowało, a każdy z zakupionych produktów został wykorzystany. Dlatego układa taki rozkład posiłków na tydzień uwzględniając listę zakupów. Zmiany zostają zapisane i automatycznie wygenerowane w następnym tygodniu. Odnosi się to do wszystkich zmian w kalendarzu i ankiecie.

15. Dlaczego w moim kalendarzu nie pojawiają się spożyte i spalone kalorię?

Obecnie prowadzone są pracę nad ulepszeniem funkcjonalności portalu, już w najbliższym czasie takie informacje będą pojawiać się w indywidualnych kalendarzach użytkowników, wraz z innymi funkcjami.

16. Czy można dodawać własne artykuły?

Oczywiście dodawanie artykułów, komentarzy i wpisów na forum jest możliwe i punktowane w naszym systemie punktowym.

17. Czy można dodawać własne przepisy?

Oczywiście, dodawanie przepisów jest możliwe i punktowane w naszym systemie punktowym

18. Jak usunąć konto z portalu?

Jeżeli użytkownik chce usunąć swoje konto z portalu, musi napisać e-mail z konta, przez które się zarejestrował na adres biuro@vivalavita.pl wpisując w treści prośbę o usunięcie konta.

19. Kiedy na mojego maila powinna przyjść aktywacja konta na portalu.

Informacja o założeniu konta na portalu vivalavita.pl powinna dojść automatycznie, uzależnione to jest także od tego na jakim portalu została założona poczta użytkownika.

20. Co zrobić jeżeli aktywacja mojego konta na VivaLaVita nie doszła na mój adres e-mail?

W przypadku kiedy taka informacja nie dotarła w ciągu kilku godzin od próby zarejestrowania, należy taką informację przesłać na adres vivalavita@vivalavita.pl

21. Jaka jest najlepsza dieta?

Nie ma najlepszej diety, każda dieta powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb osoby, która ją stosuje. Przy wyborze diety należy uwzględnić wiele czynników np. preferencje żywieniowe, styl życia, schorzenia i inne. Dzięki szczegółowej ankiecie nasz Osobisty Dietetyk potrafi ułożyć taką dietę.

22. Jak długo powinna trwać zdrowa dieta? 

Każdy powinien starać się na co dzień zdrowo odżywiać. Dlatego nawet po zakończeniu diety odchudzającej, mającej na celu zrzucenie zbędnych kilogramów, aby utrzymać efekt należy stosować zdrowe odżywianie już zawsze. 

23. Jak długo muszę stosować dietę, aby schudnąć?

Czas stosowania diety uzależnione jest od tego, jak dużo chcemy schudnąć. Dieta powinna być dostosowana do każdego indywidualnie i nasza dieta to gwarantuje. Szybkie odchudzanie najczęściej prowadzi do efektu jo-jo. Natomiast zdrowe i mądre odchudzanie wymaga czasu, zwłaszcza jeśli chcemy schudnąć znacznie. Cotygodniowe uzupełnianie nowych wymiarów pozwala na przegenerowanie diety do nowej, odpowiedniej kaloryczności. Przewidywany prawidłowy, a zarazem zdrowy i możliwie najszybszy czas chudnięcia to maksymalnie 4 kg miesięcznie. W momencie, gdy uzyskamy właściwą masę ciała, dieta zacznie układać się zgodnie z właściwymi dla nas normami. Wtedy następuje program stabilizacji. Taką dietę można stosować już zawsze.

24. Dlaczego po miesiącu stosowania diety, nie chudnę już tak szybko?

Zawsze na początku diety następuje znaczny ubytek masy ciała. Dzieję się tak ze względu na to, że na początku następuje znaczny ubytek wody z organizmu. W dalszym etapie odchudzania organizm traci nadal zbędne kilogramy, ale już nie tak szybko. Pomaga to zabezpieczyć się przed efektem jo-jo. Diety "ekspresowe" pozwolą nam w szybkim tempie stracić zbędne kilogramy ale równie szybko je odzyskamy.

25. Co to jest efekt jo-jo?

To wahania wagi związane z procesem zbyt szybkiego odchudzania. Po zakończeniu diety, masa ciała znów sukcesywnie wzrasta. Efekt jo-jo po źle przeprowadzonej kuracji odchudzającej może utrzymywać się nawet przez 5 lat po zakończeniu diety.

26. Czy ćwiczenia fizyczne wspomagają dietę?

Oczywiście że tak, ale należy wykonywać je w odpowiedni sposób oraz nie przesadzać z ich nadmiarem.

27. Czy stosowanie suplementów diety wspomaga odchudzanie?

Na rynku farmaceutycznym znaleźć możemy wiele suplementów wspomagających odchudzanie. Stosowanie suplementów powinno być skonsultowane z lekarzem oraz dietetykiem w celu ustalenia odpowiedniej dawki oraz rodzaju suplementu. W zależności od stanu zdrowia pacjenta oraz potrzeb dobiera się odpowiednie suplementy. W wielu przypadkach są one pomocne w czasie odchudzania. Nie możemy jednak dać się nabrać! W internecie oraz na półkach sklepowych znaleźć można podejrzane suplementy, gwarantujące błyskawiczną utratę kilogramów. Żaden bezpieczny suplement nie da nam takiej gwarancji! Dlatego najlepszym sposobem na odchudzanie jest odpowiednia dieta oraz wysiłek fizyczny. Dieta Osobistego Dietetyka nie jest oparta na żadnych suplementach oraz odpowiednikach posiłków. To program dietetyczny oparty na zdrowych, nieprzetworzonych produktach spożywczych.

28. Dlaczego w wygenerowanej diecie brakuje napojów?

W wygenerowanej diecie nie zostały podane ilości oraz rodzaje koniecznych do wypicia napojów, ponieważ pozostawiamy ten wybór naszym użytkownikom. Wypijane napoje w ciągu dnia powinny stanowić około 1,5-2 l/dzień. Powinny należeć do nich: woda mineralna, woda źródlana, herbata zielona, herbata czerwona, herbaty ziołowe, soki ze świeżych owoców lub warzyw. Nie zaleca się picia soków z kartonu, słodkich napojów gazowanych, a także mocnej kawy lub czarnej herbaty.

Login:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się FB