Artykuły

Data publikacji: 2016-06-28          Autor: mgr Izabela Auszadniczek, Dietetyk VivaLaVita.pl         wyślij link e-mailem        

KONKURS VIVALAVITA! ODPOWIEDZ NA PYTANIE I WYGRAJ KSIĄŻKI NA TEMAT ZDROWIA I ŻYWIENIA!

KONKURS VIVALAVITA!  ODPOWIEDZ NA PYTANIE I WYGRAJ KSIĄŻKI NA TEMAT ZDROWIA I ŻYWIENIA!

PYTANIE: KTÓRE OWOCE LATA SĄ NAJCENNIEJSZE I DLACZEGO?

Spośród komentarzy wybierzemy najciekawszy. Zwycięzca otrzyma audiobook oraz zestaw książek.

Konkurs trwa od 28.06.2016 r do 30.06.2016 r. 

Zwycięzca zostanie poinformowany o wygranej mailowo, a także w ostatnim komentarzu pod aktualnością o konkursie 30.06.2016 r.

Na zwycięzców czekają również książki:

- Narkotyki, Anoreksja i inne sekrety ,Beata Pawlikowska

-  Krok po kroku z Robertem Sową

-  Myślnik, Ewa Chodakowska

-  Znalazłam klucz do szczęścia, Ilona Felicjańska

Poniżej przedstawiamy opisy książek:

1. Narkotyki, anoreksja, uzależnienie od leków i alkoholu…Jak uzdrowić swoje życie? Odkrycia Beaty Pawlikowskiej

Wiele lat temu Beata Pawlikowska doświadczyła anoreksji, bulimii, samotności, braku akceptacji i jak pisze: „raz po raz wpadała w różne uzależnienia”. Jednak udało jej się dotrzeć do źródła problemu, zrozumieć go i z niego wyleczyć. Teraz w książce „Narkotyki, anoreksja i inne sekrety” opisuje swoje doświadczenia i pokazuje drogę do życia wolnego od uzależnień. Poradnik ukazał się 18 maja nakładem Edipresse Książki.

Autorka dzieli się własnymi doświadczeniami, które przyniosły jej wiele bólu, ale równocześnie dostarczyły bezcennej wiedzy. Podpowiada, jak rozpoznać niepokojące objawy i co zrobić, gdy problem dotyczy nas samych lub kogoś bliskiego. Tłumaczy, jak działa podświadomość, w jaki sposób wpływa na całe nasze życie oraz w jaki sposób można zmienić destrukcyjne zapisy rządzące myśleniem na nowe, pozytywne i wspierające – tak, by w efekcie uwolnić się od więzienia anoreksji, bulimii, lekomanii czy seksoholizmu. Stawia przed Czytelnikami wyzwania oraz nakłania ich do refleksji nad samym sobą i światem. Daje im mentalne narzędzia, które pozwolą im samodzielnie zrozumieć, skąd biorą się problemy, usunąć ich przyczyny oraz pomóc sobie i bliskim. Głównym przesłaniem książki „Narkotyki, anoreksja i inne sekrety” jest to, żeby nigdy nie tracić nadziei oraz nie poddawać się w walce o wolność, miłość i szczęście.

Bo nowy sposób myślenia pozwala zobaczyć świat w zupełnie nowym świetle. Nagle odkrywasz, że jest dobrze, przyjaźnie, a życie cię wspiera. Możesz to zrobić sam jeśli potrafisz. Możesz skorzystać z pomocy lekarzy od duszy, czyli psychoterapeutów. Powiem ci tylko jedno. Warto szukać tej wolności. Ona smakuje jak miłość. To najcenniejsze i najpiękniejsze, co mam.

Książkę uzupełnia dodatek kulinarny, w którym Beata Pawlikowska umieściła swoje ulubione przepisy na zdrowe dania, które z pewnością poprawią nastrój i dodadzą siły do walki z przeciwnościami losu.

2. Gotuj z mistrzem! Najlepsze przepisy Roberta Sowy

„Krok po kroku z Robertem Sową” to propozycja dla tych, którzy lubią proste, ale niebanalne dania. Robert Sowa zadbał, by zaproponowane składniki były najlepsze jakościowo, łatwo dostępne i wzbogacające smak. Przy każdym przepisie znajdują się symbole informujące o stopniu trudności i potrzebnym czasie na przygotowanie. Dodatkowo zadanie ułatwią zdjęcia ilustrujące poszczególne etapy wykonania potrawy.

Na miłośników tradycyjnej polskiej kuchni czekają przepisy na m.in. bigos z duszonymi żeberkami i pomidorami, flaki drobiowe z borowikami i suszonymi pomidorami, kluski śląskie z sosem grzybowym czy leczo. Nie zabrakło także bardziej egzotycznych i wyszukanych propozycji – na czerwono-czarną pastę z anchois i kaparami, spring rollsy warzywne z pikantnym guacamole czy śródziemnomorskie krokiety z serem feta i szpinakiem. Robert Sowa nie zapomniał także o wegetarianach – warto spróbować sałatki z makaronem i suszonymi pomidorami, pierogów ze szpinakiem i kurkami czy sałatki z cykorii i mandarynek. Na deser autor proponuje m.in. bezglutenowe ciasto czekoladowe, szybką tartę czekoladową z kiwi, karpatkę i szarlotkę. Dzięki różnorodnym recepturom, książka „Krok po kroku z Robertem Sową” pozwoli zarówno urządzić tradycyjny rodzinny obiad, jak i zaskoczyć znajomych oryginalnymi przekąskami na przyjęciu.

3. Codzienny motywator najpopularniejszej trenerki w Polsce –  Ewy Chodakowskiej

Dzięki swojej najnowszej książceEwa Chodakowska może nieustannie towarzyszyć Czytelnikowi i stać się jego osobistą trenerką. „Myślnik” jest doskonałą propozycją dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia, dobrego słowa oraz motywacji do wprowadzania zmian w życiu. Poradnik z pewnością dostarczy wielu powodów do uśmiechu, dlatego warto rozpoczynać i kończyć z nim dzień czy sięgnąć po niego w chwili zwątpienia. Ewa Chodakowska przygotowała również ćwiczenia, które pozwolą lepiej poznać samego siebie – m.in. swoje marzenia, pragnienia i wyznaczone cele. Na Czytelników czekają również swego rodzaju „zadania domowe”, np. wysłanie pocztówki do samego siebie czy wybranie schodów zamiast windy. Nie zabrakło również miejsca na zapisanie własnych notatek, przemyśleń, wątpliwości, postanowień czy postępów.

Znana trenerka swoją książkę zilustrowała prywatnymi zdjęciami z podróży dookoła świata, treningów organizowanych w całej Polsce czy domowego zacisza. Czytelników motywować mogą również fotografie osób, które przeszły spektakularne metamorfozy – zrzuciły zbędne kilogramy, zyskały pewność siebie i odmieniły swoje życie na lepsze. A to wszystko dzięki wsparciu i pomocy Ewy Chodakowskiej, która po raz kolejny udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych.

4. Droga do szczęścia, Ilony Felicjańskiej

Najnowsza książka Ilony Felicjańskiej to połączenie poradnika i autobiografii, skierowane do wszystkich, którzy duszą się w swoim życiu, odczuwają brak spełnienia, pragną coś zmienić i potrzebują ku temu motywacji. Autorka przekonuje, że żeby zacząć dobrze żyć, trzeba najpierw przyznać się przed samym sobą, że się nie potrafi. Tłumaczy, w jaki sposób choroby fizyczne są odpowiedzią na stany psychiczne. Wyjaśnia, jak powstaje zaburzone poczucie własnej wartości, w czym przeszkadza i jak je zmienić. Odpowiada na pytania, czy szczęście zapisane jest w gwiazdach, czemu nie warto pomagać na siłę i czym jest radykalne wybaczanie. Obala stereotypy dotyczące uzależnień oraz walczy z ostracyzmem osób uzależnionych.

Ilona Felicjańska prezentuje wiele ścieżek rozwojowych, których działania sama doświadczyła. Niektóre metody wpłynęły na jej rozwój mocniej i niemal rewolucyjnie, a inne mniej intensywnie, jednak każda z nich była potrzebnym doświadczeniem. Część z nich stanowiły działania racjonalne, biologiczne i bardziej tradycyjne, np. terapia uzależnień. Inne były intuicyjne, duchowe i kontrowersyjne – Autorka próbowała m.in. modlitwy, astrocoachingu, medytacji, a nawet szczepienia jadem żaby. Wszystkie metody różnymi drogami wiodą jednak do tego samego celu – do poprawy życia oraz sprawienia, że człowiek pokocha siebie, a potem tą miłością obdarzy cały świat.

Książkę uzupełniają listy od osób walczących z uzależnieniem, z którymi Ilona Felicjańska koresponduje i którym pomaga. Swoją wiedzą i refleksjami na temat szczęścia z czytelnikami podzielili się również eksperci w swoich dziedzinach: Monika Łukasiewicz (seksuolog), Paulina Napora (nauczycielka metody dwupunktowej), Alina Wajda (astrolog, coach, autorka książki „Pytania do życia”), Rafał Daniluk (trener i coach), Łukasz Gątnicki (trener, twórca metody „OK, może tak być”), Krzysztof Gojdź (lekarz medycyny estetycznej), Piotr Kmieć (trener rozwoju osobistego, pracuje metodą Biologii totalnej), Romuald Kosznik (bioenergoterapeuta, trener Radykalnego wybaczania), Marek Kukułka (uzdrawiający terapeuta wykorzystujący współczesny szamanizm).

O Edipresse Książki: 

Edipresse Książki to wydawnictwo w grupie Edipresse Polska.

W ofercie znajdą się książki o tematyce poradnikowej, biografie, powieści obyczajowe, kulinaria, a także publikacje podróżnicze i fotograficzne.

Autorzy wydawnictwa to poczytni i cenieni pisarze, znane osobistości i popularne gwiazdy: Beata Pawlikowska, Hanna Bakuła, Wojciech Zawioła, dr Krzysztof Gojdź, Jarosław Kazberuk, Jan Kuroń, Anna Jurksztowicz, Marcin Kydryński, Jacek Bonecki, Radosław Piwowarski, Mariola Bojarska-Ferenc i inni. Ofertę książkową dopełniają produkty art.&pap, w tym kalendarze, puzzle i gry planszowe.


Skomentuj (0)


    Login:
    Hasło:
    Nie pamiętasz hasła?
    Zaloguj się FB